Vammalan ammattikoulu
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus
Friman Riku, Kulkkula Venla.
Autoalan perustutkinto (ajoneuvoasentaja aa ja pienkonekorjaaja pk)
Haavisto Anssi (aa), Hakala Severi (aa), Keskinen Eemeli (ajoneuvoasentaja), Kiviaho Miska (aa), Korpela Kosti (pk), Lähdekorpi Kari (aa), Tapala Luukas (aa), Varvio Jerematti (aa), Vuorinen Tuure (pk).
Elintarvikealan perustutkinto (leipuri-kondiittori)
Heinonen Annamaria), Kero Suvi, Kulppi Saija, Lähteenniemi Sara, Miilumäki Jenny, Pietilä Sini, Seikku Noora, Sihvonen Elli-Noora, Siro Sami, Tähtinen Rosa, Ylirönni Martta.
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto (kosmetologi)
Kömi Jutta.
Hiusalan perustutkinto (parturi-kampaaja)
Heinonen Sonja, Lahtivirta Emilia, Laine Rebekka, Malila Heli, Micetic Natalia, Närhi Vilma, Viitamäki Sarah.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto (kokki (k) ja tarjoilija (t))
Kauneudenhoitoalan perustutkinto (kosmetologi)
Anttila Heidi, Huhtala Petra, Jokinen Tiina, Kaunisto Katariina, Kärkkäinen Jenni, Löytänen Jenni, Mielonmäki Katariina, Neuvonen Maria, Peuramäki Jenna, Rajala Elina, Rajala Sari, Rasilahti Susanna, Riipinen Sanni, Salo Milja, Salonoja Elina, Tuominen Iida
Kone- ja metallialan perustutkinto (koneista k, levevyseppä-hitsaaja lh)
Kuronen Eemeli (k), Lyytikäinen Juho (lh), Mäki-Tanila Eemil (k), Rantanen Tuomas (k), Sydänmaa Tuisku (lh), Virtanen Samu (lh), Välimäki Liimo (lh), Wolff Ekke (k).
Puualan perustutkinto (puuseppä)
Ahola Roope, Saud Ahmed.
Rakennusalan perustutkinto (kivirakentaja k ja talonrakentaja t)
Al-Sharifi Mohamed (k), Al-Zobeidi Muhammed (k), Haveri Sami (k), Heino Arttu (t), Htun Nyi (k), Immonen Salla (k), Kalliosalo Niko (t), Katavisto Valtteri (t), Kaukonen Tuomas (t), Ketola Harri (t), Kiuttu Eemil (t), Koiranen Johannes (t), Kue Reh (k), Kulju William (t), Mäkipää Santtu (t), Mäntynen Auli (k), Nurmisto Jani (t), Silvan Joni (k), Siuronen Kalle (t), Sylander Leevi-Pekka (t), Vierula Leevi (t), Viskari Mikael (ta), Vuorma Aleksi (t).
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto (sähköasentaja)
Abdulkadir Jakub, Harjula Veeti, Helin Miska, Hämäläinen Eveliina, Högström Eetu, Korhonen Santeri, Kranni Valtteri, Mustonen Miska, Nieminen Jami, Palomäki Oskari, Raikunen Jesse, Raikunen Niko, Rantala Niko, Salminen Joona, Saukola Waltteri, Yakampom Aleksi, Yli-Hellä Eetu.
Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos
Jalometallialan ammattitutkinto
Dahlberg Juha, Hakula-Burge Mea, Katajamäki Jari, Pieniluoma Pia, Saris Ronja, Siirilä Anu, Tsalabjan Diana.
Käsi- ja taideteollisuuden perustutkinto (artesaani)
Aalto Anne-Maiju, Aro Miika, Björk Petri, Hautakangas Jesse, Hietakangas Anne-Mari, Hiltunen Saara, Hämäläinen Laura, Jutila Veera, Kuusela Milla, Lehtinen Kia, Manninen Salla, Miettinen Jaana, Mäkinen Sonia, Männistö Suvi, Niemi Emmaleena, Orre Veera, Paajanen Jirina, Peltonen Henri, Pitkänen Anna-Reeta, Ratilainen Matti, Raukola Eeva, Saarela Elli, Saarela Roosa, Salmi Toni, Sillanpää Satu, Timonen Pauli, Vahosalmi Lauri, Viljanen Eva-Maria, Virtanen Rebecka, Virtanen Valpuri, Yli-Karhula Satu, Yli-Vainio Elmo.
Karkun kotitalous- ja sosiaalialan oppilaitos
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto (kodinhuoltaja)
Harjumaaskola Lilli , Jurmu Sanna-Mari, Kujanpää Nittaya, Mary Mary, Salo Kirsi.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (lähihoitaja)
Al-Mubarak Aya, Intonen Anu, Intonen Liisa, Isokallio Katja, Isokallio Noora, Jokinen Heidi, Kallio Anne, Kannisto Jenna, Karjalainen Krista, Kildmaa Katrin, Kortesuo Janita, Lehtinen Satu, Lehto Jane, Lähde Roosa, Mikkola Anna-Maria, Nieminen Elias, Pajunen Sofianna, Parmola Meeri, Peltola Jonna, Pesonen Johanna, Piranen Tiia-Mari, Rautiainen Julia, Riihioja Satu, Rikala Heli, Saari Henna, Saarinen Virpi, Tuomisto Veera, Varjonen Veera, Viitanen Marko, Vuorijärvi Nina, Öz Tuula.
Huittisten ammatti- ja yrittäjäopisto
Floristin ammattitutkinto (floristi)
Förnäs Kaisa Maijukka, Heikkonen Noora Katariina, Heino Sari Jenni, Hämäläinen Elena, Kujansuu Jonna Emilia, Nurmi Sanna Sinikka, Sipolainen Sanna Marita, Sumanen Eija Kristiina.
Liiketalouden perustutkinto (merkonomi)
Ahonen Laura Rauha Amanda , Haavisto Jesse Kalevi, Helminen Aaro Petri Kristian, Ilén Iina Sarinka Katariina, Kajakivi Annika Anja Tuulikki, Kaski Paavo Jalmari, Kovtunovits Anna-Maria, Kutila Henri Juha Johannes, Laitala Lassi Johannes, Lampiniemi Markus Ismo Mikael.
Muurikainen Sini Maarit, Pihko Valtteri Frans Johannes, Rantanen Pinja Lilja Lisette, Sivunen Antti Mikael, Suontausta Jukka Olavi, Suuniitty Joni Markus Artturi, Torkkeli Jaakko Kalevi), Viskari Oona Maria Annika.
Maatalousalan perustutkinto (eläintenhoitaja (eh) tai maatalousyrittäjä (my))
Haapaniemi Vikke Ali Mathias (eh), Hakasaari Miia Inka Maaria (eh) Halenius Jasmiin Miraela (eh), Heino Sanna Johanna (eh), Henriksson Laura Iida Maria (eh), Henttunen Tiia Katariina (eh), Hesso Joni Leevi Juhani (my), Hjelt Jonna Pauliina (eh), Hongisto Pasi Olavi (eh), Hovi Tanja Essi Ilona (eh).
Ikonen Aino-Maria Karoliina (eh), Inkiläinen Jenni Helena (eh), Jalonen Jenni Riikka Eveliina (eh), Järvi Maiju Aino Annikki (eh), Järvi Pauliina Kukka Matilda (eh), Kaivola Marianne (eh), Kaunistola Juho Samuel (my), Ketola Nea Rebecca (eh), Kivimäki Emilia Karoliina (eh), Koivuniemi Hennariina Sulontytär (eh), Kosonen Samuli Markus Mikael (eh), Kuusamo Esko Matti Johannes (eh).
Lampinen Kirsi Johanna (eh), Laurén Netta Maria (eh), Lehti Tiina-Liisa (eh), Lehto Nadja Mervi Irene (eh), Lehtonen Marike Emilia (eh), Levonen Taija Ilona (eh), Lindroos Emmi Ester Sylvia (eh), Lönnberg Milla Johanna (eh).
Matarmaa Pirja Katriina (eh), Mattila Roosa Amanda Erika (eh), Miika Jarkko Kalevi (my), Moisio Malla-Maria (eh) Mäkelä Katja Päivikki (eh), Nordman Ida-Maria (eh), Nurmikko Johanna Tuulikki (eh), Nurminen Elina Inkeri (eh), Oksanen Silja Katriina (eh), Osmonen Laura Marita (eh), Peltola Wilma Susanna (eh).
Rajakangas Aarni (eh), Salo Nina Johanna (eh), Salo Sarita Emilia (eh), Savolainen Santeri Petri Oskari (my), Simola Sanni Maria (eh), Suhonen Arvi Edvart (my), Taalikka Juha-Matti Untamo (my), Tamminen Tinja Anna Cristina (eh), Tenho Oskari Tapani (my), Tervamäki Pinja Kristiina (eh), Tikka Pauliina Melina (eh), Toivola Iida Sofia (eh), Vainio Tuomas Vesa Pekka (my), Viherlehto Marko Juha-Pekka (my), Yrjälä Julia Johanna (eh).
Puutarhatalouden perustutkinto (puutarhuri)
Haukijärvi Milla Emilia, Kauppi Saara Päivi Tellervo, Koivunen Katja Reetta, Koskinen Elina Irmeli, Kulkki Katja Tellervo, Mäenpää Minna Kristiina, Niemi Mari Emmi Sofia, Niemi Teemu Oskari Johannes, Nissilä Kattika, Rantanen Merja Annika, Salovaara Niina Maria, Viitanen Outi Marjanne.
Talotekniikan perustutkinto (putkiasentaja)
Karvonen Akseli Nikolai, Komulainen Lauri Mikael, Lepistö Markus Jarkko Johannes, Levomäki Tapio Aleks, Miettinen Riku Harri Kalevi, Mutta Oliver Alex, Niemi Kaapo Paavo Matias, Paldanius Johannes Lars-Erik, Partanen Aleksi Juhanpoika, Passi Elmo Arvo Erik, Pelkonen Ossi Vihtori, Pokkinen Jasper Antonio, Puputti Aaro Anselmi, Rautiainen Elmeri Pauli Nestori, Ryömä Jere Miikka Mikael, Saharinen Roni Jani Matias, Suutari Tero Tapio, Särkiniemi Eemeli Onni Petteri, Tynjälä Veeti Mikael, Vesterberg Niko Mikael.
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto (datanomi)
Juntunen Joni Juhani, Ketola Tino Petteri, La Porte Melissa Johanna, Muurinen Nuutti Viljami, Pääkkönen Aatu Jukka, Ritanen Veikko Pekko, Rytkönen Anu-Krista, Tähtinen Oskari Vili Petteri, Viljanen Valtte Tommy Antero.
Lähde: Ylen amiskone.